Převoz psa na veterinární vyšetření po předchozím pokousání člověka

Začátkem července něco před půlnocí Nás kontaktoval Pet-Medic se zprávou o pokousaném policistovi. Následně Nás kontaktovala sama Policie ČR z oddělení v Uhříněvsi se žádosti o odchyt a dopravu psa na pokousačku. Tedy na klinické vyšetření zvířete, které předtím poranilo člověka. Dle původních informací mělo jít o agresivního vlčáka s opilým majitelem. Tak jsme během 5 minut vyjeli a za dalších 15 minut byli na místě setkání s policejní hlídkou, která Nás dovedla do lesa. Za asistence Policie ČR jsme si odvedli psa do auta a naložili jej do připravené klece. Nešlo o vlčáka, jak bylo původně hlášeno a naštěstí narozdíl od svého pána nebyl agresivní. Po provedení klinického vyšetření jsme psa přepravili zpět majiteli. Avšak nyní již bez asistence hlídky. Což vzhledem k jeho jednání nebylo příliš moudré, ale naštěstí to dobře dopadlo. S protokolem jsme následně dojeli na policejní služebnu a kolem čtvrté ráno přijeli domů. Pejsek Flíček byl naštěstí v pořádku a ikdyž se mu zprvu nechtělo tak nakonec šel s námi, jako beránek a začal si i hezky sedat na povel. Ačkoli jsem ČR vztekliny prostá již několik let a tedy oficiálně se vzteklina u Nás nevyskytuje, pokud nepočítáme potvůrky netopýry u kterých je sem tam zjištěna, tak je důležité po zranění od zvířete a to hlavně od neznámého zvířete vyhledat lékařské ošetření a trvat také na vyšetření zvířete. Na to by měl každý pokud možno pamatovat. A nepřecházet to mávnutím ruky s tím, že to bude dobré.

Chovatel pejska došel naštěstí i na následnou veterinární kontrolu, kdy bylo potvrzeno, že je pejsek v pořádku. Tedy nakonec to byl příběh s celkem dobrým koncem.

 

V případě, že by Vás pokousal neznámý pes nebo pes chovatele, který není schopen doložit zdravotní stav svého zvířete a není ochoten psa dopravit na veterinární vyšetření tak Nás můžete kontaktovat a my se o zajištění vyšetření postaráme. A to včetně případného depozitu, kde bude o psa postaráno do dalšího potřebného veterinárního vyšetření po pěti dnech od pokousání. Výlohy s tím spojené můžete následně uplatnit u chovatele zvířete, které Vám způsobilo újmu na zdraví.